pühapäev, 10. oktoober 2010

Seminarihooaeg alanud!

Alles mõned nädalad tagasi sain kõne Põhja- Eesti turismiühendusest, kus paluti soome seminarituristile kirjutada artikkel meie seminarivõimalustest ja mõnest eripärast, mis sellega seoses. Väga hea, et rõhutati just seda erilisust, sest need jutud jäävad maja esitledes tavaliselt mainimata.
Copy/ pasten siia terve kirjatüki, seega sisaldab alljärgnev kirjutis ka kommertsteksti :)

Seminariturism Saka Cliff Hotel & SPA-s.

Saka Cliff Hotel & SPA on Ida-Virumaa romantilisim mõisahotell. Kõige võluvam on Sakal just suurepärane loodus, kuid vähem tähtis pole ka imemaitsva söögiga a la carte restoran ja privaatne wellness-spaa, kus meelepärase leiab nõudlikumgi klient. Klindi serval, just selles kohas, kus Balti klint saavutab oma suurima kõrguse- 55 meetrit üle merepinna, asub seminaride pidamiseks kolmekordne Meretorn, mille otsast avaneb hingemattev vaade nii rannikule endale kui ka lahes asuvatele Tütarsaartele.

Klientide sõnul on Saka Cliff Hotel & SPA lisaks romantilisele aktsendile ka väga kodune ja hubane puhkuse veetmise koht. Asutakse ajaloolise- 17. sajandil rajatud Saka mõisa territooriumil- tänaseks on renoveeritud ka mõisahäärber ning korrastatakse mõisaparki. Tõeliselt kaunis oaas mere ääres. Seega on Saka mõis ideaalne koht nii erakliendile puhkamiseks kui ka tööalastele äriklientidele. Aja maha võtmist ja samas akude laadimist pakutakse kõikidele ja otse südamest.

Seminaride pidamise Meretorn mahutab kokku kuni 100 inimest: Esimese korruse suur saal mahutab 50 inimest, II korruse ruumid kumbki 20 ja III korruse veidi eksklusiivsem, ümarlauaga nõupidamisruum 12 inimest. Ruumide mitmekesisus loob seega ka suurepärased võimalused on tööks workshop´ides. Esimesel korrusel täiendab kogu koolitusteemat soomesaun koos eesruumi ja tualettidega.

Kolme korrust läbiva trepikoja seintel on aga Balti klinti tutvustav püsiekspositsioon- saab ju klint alguse Rootsi Ölandi saartelt ja kulgeb läbi Läänemere ja mööda Eesti põhjarannikut ning Venemaad kuni Laadoga järveni. Espositsioon sisaldab palju pildi- ja faktimaterjali. Linnulennult on klindi pikkuseks umbes 1200 km, mööda klindiserva umbes 1600 km. Klint koosneb Paleosoikumisettekivimitest. Balti klint jaguneb neljaks osaks: Ölandi-, Läänemere-, Põhja- Eesti- ja Ingeri klint. Suurem osa klindist paikneb Eestis ning seda osa nimetatakse ka Põhja-Eesti pangaks.

Seminaritajatele õhtuse vaba aja sisustamiseks soovitatakse tutvuda nii Jõhvi Kontserdimaja kavaga www.concert.ee kui ka kindlasti kasutada juhust ning külastada Euroopa kõige ehedamat allmaakaevandust Kohtla- Nõmme Kaevandusparkmuuseumis www.kaevanduspark.ee. Vahendatakse meeskonnamängude pakkuja www.360.ee poolt gepsimist, fotojahti jms, www.ozoon.ee lahedaid seltskonnamänge nii tubastes kui välistes tingimustes ja www.vibukool.ee poolt juhendatavat veretut vibujahti. Erinevaid võimalusi on veelgi.

Keerukad ajad on jätnud mitmesuguseid jälgi Saka mõisa ajalukku- küll pajatab Viru rannast Kalevipoja eepos legendina Kalevi saabumisest Soomest põhjakotkaga, heidetuna seljast pankrannikule, küll on seotud kurikuulsaid juhtumisi ja nõukogude piirivalve sisseseadmisest mõisa territooriumile. Meretorni otsast paistavad kätte ka Tütarsaared, mille keerukat lugu kajastavad nelja nõupidamisruumi nimed- Hogland, Suur- ja Väike Tütarsaar ning Ruusker.

Suur Tütarsaar (vene Большой Тютерс, soome Tytärsaari, rootsi Tyterskär) on saar ja endine vald Soome lahes, mis kuulus 1940 aastani Soomele. Vald asus Viipuri läänis, Kymenlaakso maakonnas 1947. aasta Pariisi rahuga läksid saared Nõukogude Liidule, tänapäeval kuuluvad Venemaale ning on osa Leningradi oblastist.

Kuni 1992. aastani paiknes Saka mõisas NL piirivalvekordon. Tänase Meretorni tipust valvati nii ööl kui päeval tollase riigipiiri puutumatust. Hoone sisemuses peitus prožektor, mis pimeduse saabudes veeretati relsse pidi klindiastangu servale. Prožektori võimas valgusvihk ulatus kuni 10 km kaugusele, avastamaks võimalikku "Valget Laeva" või piiririkkujaid. Piirivalvur pidas ööl ja päeval vahti, et keegi raudse eesriide varjust ei kavatseks põgeneda vabasse maailma.

Seetõttu oli ka väga irooniline see lugu, et 28. mail 1987 startis Helsingist väikelennukil sakslane Mathias Rust ja just Saka mõisa kõrval ületas riigipiiri ning lendas sealt edasi Venemaa suunas, parkides oma lennuki Moskvasse Punasele Väljakule.

Nagu lugeda võis, on väga värvikas ja kaunis koht see Saka mõis ja sama värvikas on ka ta ajalugu. Seda tasub oma silmaga kaema tulla!
.

Kommentaare ei ole: